
Jedna tačka koju trebate imati na umu u ovom kontekstu je da je u samom imenu ove životinje Bog ukazao na razlog za zabranu njenog mesa. Arapska riječ za svinju je khinzeer, što je složenica od khanz i ara, što znači: ja to vidim vrlo nečisto. Tako samo ime koje je Svemogući Bog dao ovoj životinji na početku pokazuje njenu nečistoću.
Čudno je da je na hindu jeziku ova životinja nazvana suar, što je složenica iz su i ara. Ovo također znači: ja to vidim vrlo loše. Ne treba biti iznenađujuće što je arapska riječ su našla svoj put u hindu jeziku. Mi smo u našoj knjizi Minanur Rahman nepobitno dokazali da je arapski jezik majka svih jezika i da se mnoge arapske riječi nalaze u svim jezicima, ne samo jedna ili dvije nego čak nekoliko hiljada riječi. Prema tome, su je arapska riječ, i njeno značenje u hindu jeziku je također loš.
Ova životinja je također nazvana lošom u hindu jeziku. Nema sumnje da je u vrijeme kad je arapski bio svjetski jezik, ova životinja bila poznata u ovoj zemlji po arapskom imenu koje je bilo istoznačno sa značenjem riječi khinzeer, i tako je ostalo do danas. Moguće je da je u sanskrit jeziku ova riječ možda donekle izmijenjena i postala drugačija, ali tačna riječ je khinzeer koja kazuje svoje vlastito značenje. Nije neophodno ulaziti u detaljno objašnjavanje nečistoće ove životinje.
Svako zna da ona jede nečist i potpuno je bestidna. Tako je razlog za zabranu njenog mesa očit, jer će njeno meso, po zakonu prirode, imati nečiste posljedice na tijelo i dušu onog ko ga jede. Kao što smo već razjasnili, hrana duboko utječe na dušu čovjeka i ne može biti sumnje da će meso takve nečiste životinje također biti nečisto. Čak u predislamska vremena grčki ljekari su smatrali da meso ove životinje posebno smanjuje sposobnost stida. Jedenje crkotine je također zabranjeno u islamskom zakonu iz istog razloga; znači, ono štetno utječe na moralne vrline i također je štetno za fizičko zdravlje. Krv životinje koja je zadavljena i prebijena nasmrt ostaje unutar tijela mrtve životinje i one su sve crkotina. Očito je da krv takve životinje brzo bude pokvarena i pokvari cijelo meso. Nedavnim istraživanjem je potvrđeno da klice u ovakvoj krvi šire otrovno kvarenje u mesu mrtve životinje.