Samenvatting vrijdagpreek 14 Aug 2026 – Het herleven van dankbaarheid: De weerspiegeling van het voorbeeld van zijn Meester door de beloofde Messias (as).

KJ-Summary-NL-20260814        KJ-Summary-FR-20260814

KJ-Summary-UR-20260814        KJ-Summary-BN-20260814

 

Samenvatting vrijdagpreek 14 Augustus 2026
Gegeven door Hazrat Khalifatul Masih V (aba)

Huzoor-e-Anwar (aba) hield vandaag de vrijdagpreek vanuit Masjid Mubarak in Islamabad, Tilford, Verenigd Koninkrijk.

In de vrijdagpreek van vandaag sprak Huzoor-e-Anwar (aba) over de voorbeeldige dankbaarheid van de Heilige Profeet Mohammed (vzmh). Vervolgens benadrukte hij de praktijk en de onderwijzingen van zijn toegewijde dienaar, Hazrat Mirza Ghulam Ahmad, de Beloofde Messias (as), met betrekking tot dankbaarheid voor de zegeningen van Allah.

De Beloofde Messias (as) leerde dat wanneer iemand een hoge rang bereikt of grote zegeningen ontvangt, hij niet hoogmoedig mag worden. Integendeel, hij dient deze zegeningen aan te wenden om de mensheid te dienen en het goede te verrichten. Allah de Almachtige zegt in de Heilige Koran:

“Als u dankbaar bent, zal ik u meer geven, maar als u ondankbaar bent, is Mijn straf inderdaad streng.”
(Ibrahim 14:8)

Wanneer Allah Zijn gunsten aan een persoon schenkt, dient deze zijn dankbaarheid te tonen door anderen te dienen. Indien hij daarentegen onrechtvaardig wordt en deze zegeningen misbruikt, kan Allah ze van hem wegnemen.

De Beloofde Messias (as) benadrukte dat de belangrijkste vorm van dankbaarheid erin bestaat Allah te danken, Die ons het leven, de gezondheid, veiligheid en de middelen heeft geschonken om Zijn geloof te verspreiden. In werkelijkheid is het onmogelijk om alle gunsten en zegeningen van Allah te tellen.

Ahmadi-moslims dienen bijzonder dankbaar te zijn dat Allah hen in staat heeft gesteld tot de islam te behoren en hen heeft gebracht naar het tijdperk waarop hun voorouders zo lang hadden gewacht. Naar de ware islam geleid worden, is op zichzelf een buitengewone zegen.

Allah, de Genadevolle, heeft alle noodzakelijke voorzieningen voor ons lichamelijke bestaan geschapen zonder dat wij daar enige aanspraak op konden maken. Vervolgens zond Hij profeten om de mensheid geestelijke leiding te geven, haar over Hem te onderwijzen en mensen te beschermen tegen intellectuele en geestelijke dwaling.

De Beloofde Messias (as) toonde eveneens dankbaarheid jegens degenen die hem aanvaardden. Hij verklaarde dat zelfs wanneer wij in de zaak van Allah met moeilijkheden en vervolging worden geconfronteerd, dit een zegen en een eer is, omdat Allah ons waardig heeft geacht om ter wille van Hem te lijden.

Ondanks de hevige tegenstand van religieuze geleerden heeft Allah de beloften van Zijn steun aan de Beloofde Messias (as) vervuld en blijft Hij deze vervullen. Dit vormt verder bewijs voor de waarachtigheid van de profeet die Allah in dit tijdperk heeft gezonden.

De Beloofde Messias (as) leerde zijn kinderen eveneens dankbaar te zijn. Wanneer iemands inspanningen de mensheid ten goede kwamen, sprak hij zijn waardering voor die persoon uit en erkende hij dat een dergelijke dienst uiteindelijk eveneens een zegen van Allah was.