Doorgaan naar inhoud

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap BelgiëAhmadiyya Moslim Gemeenschap België

  • Home
  • Islam
  • Ahmadiyya
  • Artikelen
  • Publikatie
  • Fotogallerij
  • Videos
  • Jamaat België
  • Contact
Home > Persberichten > Zijne Heiligheid Hazrat Mirza Masroor Ahmad benadrukt het belang van financiële opoffering en kondigt het 92e jaar van Tehrik-e-Jadid aan
14/11/2025

Zijne Heiligheid Hazrat Mirza Masroor Ahmad benadrukt het belang van financiële opoffering en kondigt het 92e jaar van Tehrik-e-Jadid aan

Op 7 november 2025 hield het wereldwijde hoofd van de Ahmadiyya Moslimgemeenschap, Zijne Heiligheid Hazrat Mirza Masroor Ahmad, zijn vrijdagpreek vanuit de Masjid Mubarak in Islamabad, Tilford, waarin hij het begin aankondigde van het 92e jaar van Tehrik-e-Jadid – een wereldwijd programma van financiële opoffering dat is opgezet om de vreedzame boodschap van de islam te verspreiden en humanitaire en educatieve initiatieven over de hele wereld te ondersteunen.

Zijne Heiligheid legde uit dat Tehrik-e-Jadid, in 1934 opgericht door de tweede kalief, Hazrat Mirza Bashiruddin Mahmood Ahmad (moge Allah tevreden over hem zijn), werd opgericht in een periode van intense tegenstand tegen de gemeenschap. Het werd opgericht om ervoor te zorgen dat de vredesboodschap van de islam wereldwijd kon blijven worden verspreid, zelfs in tijden van vervolging.

Zijne Heiligheid benadrukte dat de Gemeenschap dankzij de zegeningen van Tehrik-e-Jadid moskeeën, scholen, ziekenhuizen en medianetwerken heeft gebouwd en op meerdere continenten opleidingsinstituten voor missionarissen heeft opgericht.Terwijl hij de belofte noemde dat God de beloning vermenigvuldigt van degenen die zich inzetten voor Zijn zaak, haalde Zijne Heiligheid voorbeelden aan uit de islamitische geschiedenis, waaronder de offers van de metgezellen van de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen van Allah zij met hem), die alles wat ze hadden opofferden om hun geloof te dienen en rijkelijk werden beloond.

Zijne Heiligheid vertelde inspirerende voorbeelden van hedendaagse Ahmadi’s wier offers dezelfde kwaliteiten vertoonden als die van de metgezellen. Zijne Heiligheid verklaarde dat God door middel van dergelijke offers grote zegeningen schenkt.

Aan het einde van zijn preek kondigde Zijne Heiligheid aan dat tijdens het 91e jaar van Tehrik-e-Jadid de leden van de wereldwijde Ahmadiyya Moslimgemeenschap 19,55 miljoen pond hebben bijgedragen, een stijging van meer dan 1,5 miljoen pond ten opzichte van het voorgaande jaar. Zijne Heiligheid kondigde vervolgens het begin aan van het 92e jaar van dit gezegende programma.

Vorige bericht Humanity First UK heeft de eer om een ontmoeting te hebben met het hoofd van de Ahmadiyya Moslimgemeenschap

Volgende bericht Moslimjongeren uit Zweden hebben de eer om Zijne Heiligheid, Hazrat Mirza Masroor Ahmad, te ontmoeten

Persberichten

global

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap België

Ahmadiyya Muslim Community