Doorgaan naar inhoud

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap BelgiëAhmadiyya Moslim Gemeenschap België

  • Home
  • Islam
  • Ahmadiyya
  • Artikelen
  • Publikatie
  • Fotogallerij
  • Videos
  • Jamaat België
  • Contact
Home > Persberichten > 58e Jalsa Salana VK eindigt met inspirerende toespraak van Hazrat Mirza Masroor Ahmad
08/08/2024

58e Jalsa Salana VK eindigt met inspirerende toespraak van Hazrat Mirza Masroor Ahmad

Meer dan 238.500 mensen treden toe tot de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap

Het Wereldhoofd van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap, de Vijfde Khalifa (Kalief), Zijne Heiligheid, Hazrat Mirza Masroor Ahmad sloot de 58ste Jaarlijkse Conventie (Jalsa Salana) van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap op 28 juli 2024 af met een inspirerende toespraak.

Meer dan 43.400 mensen woonden de Jalsa Salana bij, die plaatsvond in Hadeeqatul Mahdi in Alton, Hampshire.Het hele evenement, met deelnemers uit 121 landen, werd live uitgezonden op MTA International en online gestreamd. Een hoogtepunt van de driedaagse Jalsa Salana was de belofte van trouw, bekend als Bai’at, op zondagmiddag. De deelnemers beloofden opnieuw formeel trouw aan Hazrat Mirza Masroor Ahmad als de Vijfde Khalifa (Kalief) van de Beloofde Messias (vrede zij met hem) om hun spirituele normen te verhogen en de rechten van de hele mensheid te vervullen.

Zijne Heiligheid wierp ook licht op hoe de Beloofde Messias (vrede zij met hem) een ongeëvenaarde liefde had voor de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem) en dat tegenstanders van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap altijd een vals beeld willen schetsen dat God verhoede, hij de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem) beledigde, wat niet verder van de waarheid kon zijn.

Hazrat Mirza Masroor Ahmad zei:

“De kern van de claim van de Beloofde Messias (vrede zij met hem) is dat wat hij ook bereikte, hij dit deed door de middelen en liefde van de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem). Hij heeft duidelijk verklaard dat hij zonder deze liefde en toewijding niets is. Vanaf zijn vroegste geschriften en bijeenkomsten tot het einde van zijn leven, zie je niets anders dan liefde en toewijding voor de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem). In verschillende contexten verkondigde hij dat de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem) de meest verheven Profeet en de hoogste gids is. Hij verduidelijkte dat net zoals onze God één is, onze Profeet (vrede en zegeningen zij met hem) de enige is die onze gehoorzaamheid waard is, wiens gehoorzaamheid kan leiden tot succes in deze wereld en het Hiernamaals.”

Zijne Heiligheid zei dat de Beloofde Messias (vrede zij met hem) altijd toegewijd was aan het aanroepen van zegeningen (Durood Shareef) over de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem) en herinnerde de leden van de Gemeenschap er altijd aan dat zij nooit Goddelijke zegeningen konden verkrijgen totdat zij zich overgaven aan het overvloedig reciteren van Durood Shareef.

Hazrat Mirza Masroor Ahmad ging verder met het weerleggen van valse beschuldigingen tegen de Beloofde Messias (vrede zij met hem) en zei:

“Het is ondenkbaar dat de Beloofde Messias (vrede zij met hem) ooit godslastering heeft gepleegd tegen de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem). Deze beschuldigingen zijn ongefundeerde verzinsels van zogenaamde geleerden, die deze beschuldigingen hebben geuit sinds de oprichting van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap. Zij hebben de emoties van de algemene moslimbevolking opgehitst onder het mom van het verdedigen van de eindigheid van het profeetschap, in een poging om hen tegen Ahmadi-moslims op te zetten. De punten die ik heb genoemd zijn slechts een paar voorbeelden die zijn diepe liefde en toewijding voor de Heilige Profeet (vrede zij met hem) aantonen. Al deze uitingen van liefde en eerbied zijn uitgebreid terug te vinden in zijn geschriften en de literatuur van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap.”

Hazrat Mirza Masroor Ahmad zei:

“Dit geloof en deze overtuiging wordt gehouden door elke Ahmadi-moslim. Als onze tegenstanders doorgaan met hun vijandigheid en onderdrukking ondanks dat zij dit hebben gehoord, zullen zij uiteindelijk niet kunnen ontsnappen aan de greep van Allah de Almachtige. Inderdaad, Allah de Almachtige staat niet toe dat een onderdrukker ongestraft blijft, en vroeg of laat zullen deze mensen de gevolgen van hun daden onder ogen zien.”

Ter afsluiting van zijn toespraak bad Zijne Heiligheid dat alle Ahmadi-moslims voorbeeldig mogen worden in hun liefde voor de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem).
Hazrat Mirza Masroor Ahmad zei:

“Moge er altijd een vurige ijver in jullie harten zijn om de waardigheid van de Heilige Profeet Mohammed (vrede en zegeningen zij met hem) hoog te houden, en moge jullie voor altijd naar dit doel streven. We moeten ons allemaal oprecht inspannen om de zegeningen te ontvangen die met hem verbonden zijn en we moeten eraan werken om de wereld zo snel mogelijk onder zijn vaandel te brengen. Dit vereist zowel inspanning als gebed. Moge Allah de Almachtige ons het vermogen schenken om dit te doen. Ameen.”

Vorige bericht Hoofd van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap geeft Eid-Ul-Adha preek vanuit Islamabad

Volgende bericht Hoofd van Ahmadiyya Moslimgemeenschap sluit Majlis Khuddamul Ahmadiyya Ijtema af met geloofsversterkende toespraak

Persberichten

global

Ahmadiyya Moslim Gemeenschap België

Ahmadiyya Muslim Community